Борис Тарасюк: Будапештський меморандум – єдиний документ, у якому містяться політичні зобов’язання щодо гарантій безпеки України

У Сумах екс-міністр МЗС України, народний депутат від «Батьківщини» Борис Тарасюк разом з представниками ЗМІ, депутатами та громадськістю обговорили питання необхідного дипломатичного кроку задля припинення війни в Україні – повернення до умов Будапештського меморандуму.

За словами Бориса Тарасюка, позиції «Батьківщини» щодо мирного врегулювання військового конфлікту в державі визначені, – дотримання формату «Будапешт плюс» – єдиного документу, у якому містяться політичні зобов’язання щодо гарантій територіальної цілісності та суверенітету України.

«Як учасник Будапештських переговорів зазначу, що цей документ досить грунтовний. Він передбачає не просто гарантії України територіальної цілісності, а механізм, виписаний у статті 6 цього Меморандуму, згідно якого сторони Меморандуму скликають консультації для вироблення заходів протидії загрозам», – повідомив Борис Тарасюк.

Також він наголосив, в питанні де йдеться про агресивну політику і тиск з боку Росії, противагу цьому тиску можуть становити лише Сполучені Штати Америки. Саме тому лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко пропонує змінити вектор мирного врегулювання війни в країні, шляхом дотримання Будапештського меморандуму, за участі США, Великобританії та країн ЄС, як передбачає формат «Будапешт +».

Політик наголосив, – у квітні 2014 року Україна втратила такий важливий шанс, як формат перемовин, що включав США та ЄС як інституції. Він назвав дії нинішнього Президента в питанні ігнорування Будапештського меморандуму – дипломатично неграмотними і некомпетентними.

«Нормандські» або «Мінські» домовленості не принесли бажаного результату. Шостий рік ми спостерігаємо продовження агресії РФ, яка діє всупереч міжнародним зобов’язанням, правовим документам і всупереч глобальному порядку», – наголосив екс-міністр МЗС України. – Ми маємо виписати нові принципи врегулювання ситуації з обов’язковою відповідальністю учасників мирного процесу».

Зауважимо, переговори у форматі «Будапешт плюс» – ініціатива лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко. На думку лідера всеукраїнського об’єднання Україні слід рухатися шляхом розширеного Будапештського меморандуму. До країн-гарантів територіальної цілісності та суверенітету України мають увійти США і Велика Британія, Україна, а також лідери Франції та Китаю, Німеччини та представник ЄС з питань безпеки.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Батьківщинівці допомогають у підготовці до Великодніх свят

Батьківщинівці допомогають у підготовці до Великодніх свят

До 50-ти річчя садочка «Малятко» батьківщинівці висадили фруктовий сад

До 50-ти річчя садочка «Малятко» батьківщинівці висадили фруктовий сад

Юлія Тимошенко: Вибір у нас лише один – тільки вперед!

Юлія Тимошенко: Вибір у нас лише один – тільки вперед!

Календар новин
Квітень 2019
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30