Борис Тарасюк: Будапештський меморандум – єдиний документ, у якому містяться політичні зобов’язання щодо гарантій безпеки України

У Сумах екс-міністр МЗС України, народний депутат від «Батьківщини» Борис Тарасюк разом з представниками ЗМІ, депутатами та громадськістю обговорили питання необхідного дипломатичного кроку задля припинення війни в Україні – повернення до умов Будапештського меморандуму.

За словами Бориса Тарасюка, позиції «Батьківщини» щодо мирного врегулювання військового конфлікту в державі визначені, – дотримання формату «Будапешт плюс» – єдиного документу, у якому містяться політичні зобов’язання щодо гарантій територіальної цілісності та суверенітету України.

«Як учасник Будапештських переговорів зазначу, що цей документ досить грунтовний. Він передбачає не просто гарантії України територіальної цілісності, а механізм, виписаний у статті 6 цього Меморандуму, згідно якого сторони Меморандуму скликають консультації для вироблення заходів протидії загрозам», – повідомив Борис Тарасюк.

Також він наголосив, в питанні де йдеться про агресивну політику і тиск з боку Росії, противагу цьому тиску можуть становити лише Сполучені Штати Америки. Саме тому лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко пропонує змінити вектор мирного врегулювання війни в країні, шляхом дотримання Будапештського меморандуму, за участі США, Великобританії та країн ЄС, як передбачає формат «Будапешт +».

Політик наголосив, – у квітні 2014 року Україна втратила такий важливий шанс, як формат перемовин, що включав США та ЄС як інституції. Він назвав дії нинішнього Президента в питанні ігнорування Будапештського меморандуму – дипломатично неграмотними і некомпетентними.

«Нормандські» або «Мінські» домовленості не принесли бажаного результату. Шостий рік ми спостерігаємо продовження агресії РФ, яка діє всупереч міжнародним зобов’язанням, правовим документам і всупереч глобальному порядку», – наголосив екс-міністр МЗС України. – Ми маємо виписати нові принципи врегулювання ситуації з обов’язковою відповідальністю учасників мирного процесу».

Зауважимо, переговори у форматі «Будапешт плюс» – ініціатива лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко. На думку лідера всеукраїнського об’єднання Україні слід рухатися шляхом розширеного Будапештського меморандуму. До країн-гарантів територіальної цілісності та суверенітету України мають увійти США і Велика Британія, Україна, а також лідери Франції та Китаю, Німеччини та представник ЄС з питань безпеки.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Сумська «Батьківщина» відзначила День донора

Сумська «Батьківщина» відзначила День донора

Владислав Бухарєв став найдоброчеснішим депутатом від Сумщини

Владислав Бухарєв став найдоброчеснішим депутатом від Сумщини

Владислав Бухарєв очолив Службу зовнішньої розвідки

Владислав Бухарєв очолив Службу зовнішньої розвідки

Календар новин
Червень 2019
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
2
4
5
7
9
10
11
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30