Опозиція внесла до Ради закон про заборону вибіркового правосуддя та звільнення Юлії Тимошенко

Три опозиційні фракції – «Батьківщина», «УДАР» та «Свобода» – внесли до парламенту законопроект про заборону вибіркового правосуддя та зняття перешкод до підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Про це оголосив із трибуни Верховної Ради голова Політради ВО «Батьківщина» та фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк у четвер, 24 жовтня.
Проект закону зареєстровано під №3479.
Арсеній Яценюк нагадав, що президент Янукович минулого четверга заявив, що підпише законопроект на виконання ключової вимоги ЄС, «а саме – зупинить вибіркове правосуддя та дасть можливість підписати Угоду між Україною і ЄС»: «Ми тиждень очікували від президента України та Партії регіонів на внесення цього законопроекту до парламенту. Але у наших політичних опонентів все як завжди. Сказали – і нічого не роблять».
«Ми як відповідальна політична сила, яка зробить все для підписання Угоди між Україною і ЄС і для того, щоб Юлія Тимошенко була вільною людиною, сьогодні разом з нашими політичними партнерами – фракціями «УДАР» та «Свобода» – вносимо до парламенту закон про заборону вибіркового правосуддя та зняття перешкод до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом», – підкреслив голова Політради «Батьківщини».
Він наголосив, що цей проект закону чітко відповідає критеріям, визначеним Радою міністрів закордонних справ Європейського союзу 10 грудня 2012 року.
За його словами, законопроект не є індивідуальним актом законодавства. Він передбачає заборону політичних переслідувань по відношенню до будь-якої особи, яка отримала рішення Європейського суду з прав людини щодо порушення пункту 18 Конвенції про права людини: «Будь-яка людина, яка отримала рішення ЄСПЛ, отримає відповідно до цього закону право або на помилування, або на амністію».
Згідно із проектом закону №3479, особи, щодо яких міжнародними судовими установами, юрисдикція яких визнається Україною, чи відповідними органами міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна, встановлено факти застосування вибіркового правосуддя або порушення Україною ст. 18 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, підлягають помилуванню згідно із Конституцією України або до них застосовується амністія.
У прикінцевих положеннях законопроекту передбачено застосувати повну індивідуальну амністію до Юлії Тимошенко, звільнивши її від відбування призначеного вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 року основного покарання у вигляді позбавлення волі на сім років та додаткового покарання у вигляді позбавлення права обіймати посади в органах державної влади, пов’язані із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків, строком на три роки: «Вважати судимість Юлії Тимошенко, згідно із вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 року, такою, що є знятою; звільнити Юлію Тимошенко негайно з моменту набуття чинності цим законом».
Законопроект внесено з метою виконання критеріїв ЄС, визначених у рішенні Ради міністрів ЄС із закордонних справ від 10 грудня 2012 року, необхідних для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС; з метою підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом і його державами-членами; з метою недопущення політичних репресій, випадків застосування кримінальної юстиції для боротьби з політичними опонентами.
Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Сумська «Батьківщина» відзначила День донора

Сумська «Батьківщина» відзначила День донора

Владислав Бухарєв став найдоброчеснішим депутатом від Сумщини

Владислав Бухарєв став найдоброчеснішим депутатом від Сумщини

Владислав Бухарєв очолив Службу зовнішньої розвідки

Владислав Бухарєв очолив Службу зовнішньої розвідки

Календар новин
Червень 2019
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
2
4
5
7
9
10
11
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30