ЄС: справа Юлії Тимошенко має надзвичайну вагу для підписання угоди про асоціацію

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські заявляє, що влада України не повинна відкладати вирішення справи Юлії Тимошенко на останній момент перед проведенням у Вільнюсі (Литва) саміту Східного партнерства, на якому може бути підписано угоду про асоціацію України з Євросоюзом.

“Питання залишається у руках влади України. Є декілька способів, які вже названі. На Ялтинській конференції це питання також дістало розголосу. Мені здається, що всі вже усвідомили, що це питання має надзвичайну вагу”, – сказав Ян Томбінські сьогодні у інтерв’ю “5 каналу”.

Голова Представництва ЄС наголосив, що саме влада та парламент України повинні знайти та запропонувати механізм вирішення справи Юлії Тимошенко.

Ян Томбінські додав, що виконання Україною всіх умов оцінюватиметься на найвищому рівні Євросоюзу. “Мій політичний досвід свідчить про те, що завжди ліпше усунути проблему, а не робити так, щоб вона залишалася аж до самісінького кінця. Було б ліпше сидіти при “чистому столі” у Вільнюсі. Поки що немає “чистого столу”, але ми поступом прибираємо певні питання, розв’язуємо їх, і я відчуваю, що всі почуваються відповідальними за цей процес”, – зазначив голова Представництва ЄС в Україні.

“Я би утримався від якихось ставок на те, що буде у Вільнюсі. Це ухвала, що постане на найвищому політичному рівні – це країни ЄС, з одного боку, та керівництво України, з іншого боку, для того, щоб були усі передумови, усі потрібні критичні частини маси, потрібні для підписання. Здебільшого це стосується до того способу, яким українська демократія та українське правосуддя працюють, діють”, – підкреслив голова Представництва ЄС в Україні.

Як відомо, 25 вересня екс-голова Європейського парламенту Пет Кокс заявив, що місія Європарламенту зі спостереження за вирішенням в Україні проблеми вибіркового правосуддя передала представникам влади країни декілька пропозицій для вирішення справи Юлії Тимошенко.

“Ми маємо кілька пропозицій виходу з цієї ситуації. Не раз і не двічі надавали їх українським партнерам. І нині очікуємо на рішення президента Януковича”, – сказав Пет Кокс.

У свою чергу колишній Президент Польщі Олександр Кваснєвський підкреслив, що місія Європарламенту розраховує на гуманітарний жест влади України. “Ми очікуємо, що Юлія Тимошенко, якій зараз потрібна операція, потім терапія, а після того – реабілітація, поїде на лікування за кордон, тому що ми розуміємо, що вона має певні проблеми з довірою до української системи охорони здоров’я”, – повідомив він 21 вересня.

“Ми очікуємо, що врешті-решт, український уряд прийме цю пропозицію. Ми її запропонували вже. Якщо ви хочете виконати всі вимоги і прибрати всі перешкоди (для підписання угоди про асоціацію – ред.), це питання має бути вирішено”, – підкреслив колишній Президент Польщі.

Нагадаємо, 20 вересня міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, голова комітету Європейського парламенту у закордонних справах Ельмар Брок і комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявили про необхідність досягнення прогресу у вирішенні справи Юлії Тимошенко до саміту Східного партнерства у Литві.

“Ми наголошуємо на особливій важливості прогресу у виборчому законодавстві, законодавстві про Генеральну прокуратуру та по відношенню до справи Юлії Тимошенко”, – йшлося у спільній заяві європейських політиків.

Джерело: http://www.tymoshenko.ua/uk/article/yulia_tymoshenko_30_09_2013_01

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Сумська «Батьківщина» відзначила День донора

Сумська «Батьківщина» відзначила День донора

Владислав Бухарєв став найдоброчеснішим депутатом від Сумщини

Владислав Бухарєв став найдоброчеснішим депутатом від Сумщини

Владислав Бухарєв очолив Службу зовнішньої розвідки

Владислав Бухарєв очолив Службу зовнішньої розвідки

Календар новин
Червень 2019
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
2
4
5
7
9
10
11
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30