Професійна команда – успішна громада. Перші перемоги Віктора Ладухи та Буринської громади

На Роменщину тільки чекають вибори голови першої об’єднаної територіальної громади. В Буринському районі вони відбулися в жовтні 2017-го. Тож можемо вже перейняти успішний досвід «сусідів» у створенні нової адміністративно-територіальної одиниці.

Буринську міську ОТГ з населенням 17509 осіб очолив кандидат від ВО «Батьківщина» Віктор Борисович ЛАДУХА, який пройшов трудовий шлях від помічника комбайнера до керівника фермерського господарства, яке сам і заснував, а згодом – до депутата обласної ради, очільника райдержадміністрації.

До об’єднаної громади ввійшло вісім сільських рад. Одним із першочергових напрямків розвитку громади її керівник обрав освіту. Бо вважає, що сучасний стан установ галузі обмежує якість навчання і виховання дітей та молоді. За його сприяння, свого часу як мецената, потім – обласного парламентаря й очільника району, а віднедавна – об’єднаної територіальної громади, поповнюється матеріально-технічна база освітньо-виховних і позашкільних закладів, проводяться ремонти, замінюються вікна. При народженні дитини жінки Буринської ОТГ додатково отримуватимуть 20 тис. грн з міського бюджету. Таку ідею Віктор Ладуха озвучив ще перед виборами і нині впровадив у життя.

Ще будучи депутатом обласної ради одразу забив на сполох, коли через енергетичну кризу перестали опалюватися школи. Не чекаючи допомоги від РДА, за особисті кошти придбав дрова для навчальних закладів, а в одному з них допоміг встановити твердопаливний котел. В цей час місцеве керівництво чинило опір такій діяльності, аж до викликів поліції.

Турботу про підростаюче покоління відчули і в Роменському районі, адже Віктор Борисович завжди наголошує, що працює з командою однопартійців «Батьківщини», підтримує тісні зв’язки з усіма осередками цієї політичної сили в регіоні. Так, завдяки йому, роменські колеги передали Перекопівським яслам-садку «Ромашка» нові іграшки, від яких малеча просто в захваті.

За його безпосередньої участі відкрили Меморіал слави в селі Слобода Буринського району. В Бурині він ініціював спорудження торговельно-розважального центру, де створять комфортні умови і для торгівлі, і для дозвілля. Планується також облаштування кафе, закладу для відпочинку бать­ків із дітками.

Провідним принципом діяльності Віктора Ладухи є турбота про земляків, яка ґрунтується на обізнаності в тому, чим живе селянин чи мешканець невеличкого містечка, що їх турбує і які перспективи вони матимуть у майбутньому. Що, на жаль, не завжди виявляють керівники країни і навіть області.

– Не зважаючи на недолугість центральної влади, ми маємо спільно сформувати сильну громаду, – наголошував Віктор Борисович у своїх промовах, коли балотувався на посаду очільника ОТГ. – Самодостатню, спроможну, таку, яка б довела, що люди вміють і здатні не лише працювати, а й створювати собі комфортні умови для життя. Я і моя команда ставимо перед собою амбітні завдання: захистити наших людей, нашу землю, кожне село. Я вірю в команду «Батьківщини» – достойних громадян, серед яких лікарі, освітяни, працівники культури, представники малого й середнього бізнесу, фермери. Всі вони здатні працювати, не зраджувати своїм принципам, не входити в корупційні змови, не поливати брудом опонентів.

Така позиція Віктора Ладухи не давала спокою конкурентам. Як і його авторитет людини, котра не мала жодної підтримки від влади, а лише від однодумців – виборців. Бо багато років поспіль він доводить своє ставлення до людей не порожніми балачками, а реальними справами.

– Ми в змозі змінити все, – так очільник надихає громаду. – Я хочу виправдати довіру тих, хто віддав за мене голоси. Я знаю їхні проблеми. Чимало з них зумів вирішити, але залишається ще достатньо питань, які необхідно обов’язково розв’язати.

Так, завдяки підтримці голови ОТГ, у місцевих фермерів з’явився шанс гідно протистояти наступу великих агрохолдингів. Керівник бачить майбутнє району саме в розвитку малого підприємництва, що забезпечує мешканців робочими місцями.

– Ми побудуємо водопроводи, встановимо освітлення навіть у найвіддаленіших селах, відновимо культуру, – ділиться він планами. – Мені дуже болить, коли молодь залишає села, закриваються дитячі садки, школи. Складається враження, що стара влада спільно з великими сільськогосподарськими компаніями навмисно вбивають село. Ми маємо це зупинити! Люди матимуть роботу, гроші залишатимуться на місцях і йтимуть на розвиток. Треба кредитувати малий сімейний бізнес, обравши українську аграрну модель, а не латифундистську.

Вірю: так і буде. Бо за останні роки країна змінилася на краще, змінилися люди. Але, на жаль, нічого не зроблено задля відродження національної економіки. Та в нас є досвід і ми знаємо, як це зробити. Не обіцяю «золоті гори», мене знають не за обіцянками, а за моїми справами. Готовий приймати найвідповідальніші рішення в інтересах створеної громади і дослуховуватися до кожного її жителя. Моя команда – це досвідчені працівники та управлінці, об’єднані спільною метою – забезпечити гідне життя всім жителям.

Свого часу за сприяння Віктора Ладухи відремонтували дорожнє покриття там, де цього не робили більше 20 років. Він став ініціатором і меценатом зведення храму на честь Святих мучениць Віри, Надії та матері їх Софії УПЦ КП у Бурині, де до комуністичних гонінь діяла 21 православна церква, а вже в 1950-х не залишилося жодного храму. Після проголошення Україною незалежності священики проводили служби в пристосованих приміщеннях.

Тепер однією з найболючіших проблем Віктор Ладуха вважає якість шляхів. На 2018 рік на їх поточний ремонт у бюджеті громади передбачено близько 10 млн  грн., враховуючи надходження за соціальними угодами і розподіл вільного залишку спецфонду. На виготовлення проектно-кошторисної документації та капітального ремонту автомобільних доріг планується залучити 7 223 300 грн, з яких 3 300 000 грн – власні кошти, 3 923 300 грн – державного бюджету.

Розпочато капітальний ремонт питного водогону в Бурині: виготовлена проектно-кошторисна документація, проведено частину ремонтних робіт. Освоєно 197,602 тис. грн із 786,2 тис. грн.

Завершено реконструкцію котельні на твердому паливі в Степанівському НВК (196,3 тис. грн місцевого бюджету) і котельні в яслах-садку № 2 «Джерельце», де встановлено твердопаливний котел (350 тис. грн).

Виготовляється проект містобудівної документації «Внесення змін до генерального плану м. Буринь з проектом зонування», на що в бюджеті громади заплановано 93,8 тис. грн. 1 200 000 грн передбачено на придбання пасажирського автобусного транспорту.

У планах – реконструкція спортивного майданчика в міському парку з установленням штучного покриття на умовах співфінансування: близько 350 тис. грн.– власні кошти, 1893,477 грн. – кошти Державного фонду регіонального розвитку. Також для роботи Центру військово-патріотичного виховання при Буринській міській раді планується використати 125 тис. грн із місцевого бюджету для придбання комплекту обладнання для початкової військової підготовки, зокрема інтерактивного «Шкільного тиру».

Сподіваємося, не менш амбітні задуми вдасться втілити й на Роменщині, яка тільки стала на шлях формування об’єднаних територіальних громад. У цьому, напевно, допоможе приклад Буринщини, яку очолив досвідчений господарник і управлінець, готовий разом зі своєю командою відстоювати інтереси кожного мешканця, навіть із найвіддаленішого села, і упевнено долати перепони на цьому шляху.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Аграрії Сумщини підтримують Юлію Тимошенко

Аграрії Сумщини підтримують Юлію Тимошенко

Юлія Тимошенко: Запровадження медичного страхування та забезпечення гідною зарплатнею медпрацівників мають стати пріоритетом нової влади

Юлія Тимошенко: Запровадження медичного страхування та забезпечення гідною зарплатнею медпрацівників мають стати пріоритетом нової влади

Юлія Тимошенко засудила дії Сумських обласних чиновників, котрі провели махінації з перереєстрацією комунальних підприємств

Юлія Тимошенко засудила дії Сумських обласних чиновників, котрі провели махінації з перереєстрацією комунальних підприємств

Календар новин
Лютий 2019
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28