Владислав Бухарєв: три дні з народом

Наприкінці вересня у Охтирці, Тростянці і Лебедині вчергове проводив особисті прийоми громадян народний депутат від ВО “Батьківщина” Владислав Бухарєв. Не менше півтора-два десятки людей приходило до парламентаря в кожному з цих міст. Одні з проблемами, інші – з проханнями, треті – з власними пропозиціями. І не було такої людини, яку б депутат не прийняв і не вислухав.

«Скільки у нас не було народних депутатів, а не пам’ятаю, щоб хтось з такою регулярністю, як Владислав Бухарєв, приїздив в наше місто і проводив прийоми громадян, – говорить вдячна мешканка Станової  Надія Андріївна Козер. І тут же дивується – а чому поруч з депутатом немає місцевих керівників?

І справді – чому? Приїжджав депутат офіційно, завчасно розмістивши в двох обласних та місцевих газетах Охтирки, Тростянця і Лебедина оголошення з точним вказанням часу і місця проведення прийомів. Крім того, пункт 8 статті 17 Закону України «Про статус народного депутата України» чітко вказує: «Керівник органу державної влади чи органу місцевого самоврядування зобов’язаний бути присутнім на прийомі народного депутата особисто або уповноважити на це замість себе іншу посадову особу за погодженням з народним депутатом».

24 і 25 вересня нам довелося побувати на прийомах народного депутата Владислава Бухарєва у Охтирці і Тростянці. Яким же було здивування, коли ні в першому, ні в другому випадках на прийомі ми не побачили жодного!!! керівника чи уповноваженої ними особи з місцевої влади. Повальне ігнорування.

Це що – закон для місцевих очільників влади не писаний? Петро Порошенко – Президент України – каже: «Закон один для всіх». Виходить для всіх, але не для міського голови Тростянця Бови, не для голови Тростянецької райради Коржа, не для голови Тростянецької РДА Сипка… У повному складі очільники Тростянеччини проігнорували приїзд народного депутата. Такі собі «князьки», які забули, що їх обирали виборці чи призначав президент, щоб вони піклувалися про людей, а не про себе.

В Охтирці ми спостерігали теж саме – щоправда поправку можна зробити по відношенню до мера І.Алєксєєва – посадовець перебуває у відпустці. Але ж є секретар ради, два заступники, керуючий справами нарешті. Є тут і голови РДА та районної ради…

В цій ситуації можна говорити про необхідність реагування з боку прокуратури на ігнорування посадовцями, державними службовцями законодавства України. Очевидно, що й губернатору М.Клочку, як представнику Президента в області, варто хоча б своїм підлеглим – головам РДА – дати вказівки щодо необхідності виконання вимог закону – з обов’язкової їхньої присутності на особистих прийомах народного депутата України у вказаних районах.

Дивлячись на таку колективну зневагу до приїзду народного депутата, закрадаються і такі сумніви: а може це не випадковість? Може, свідомо не прийшли керівники міст і районів, отримавши негласні вказівки «згори» не ходити на прийоми до опозиційного депутата? Аби не демонструвати нехай і формальну, але ж співпрацю з депутатом від «Батьківщини» – партії і фракції Ю.Тимошенко – можна сказати, першого конкурента Порошенка на майбутніх президентських виборах.

Втім, все це тільки припущення. А для діла присутності керівників виконавчої гілки влади і місцевого самоврядування на тих прийомах бракувало – бо люди до народного депутата приходили з тими проблемами, переважна більшість яких перебувала у компетенції вирішення саме місцевої влади.

Так, в Охтирці одна жіночка скаржилась, що не може подолати бюрократичні перепони в кабінетах міськради у приватизації свого житла, іншій відвідувачці несправедливо відмовили у призначені пільг – це вже робота соціальної служби РДА. А ще просили охтирчани посприяти в обладнанні деяких будинків загальнобудинковими лічильниками води, встановити контроль за пересуванням вантажівок містом, провести ремонт   об’їзної автодороги і таке інше.

По Тростянцю та ж картина – у зверненнях переважають місцеві проблеми – поліпшення медичного обслуговування, закриття в більшості сіл ФАПів після передачі районної лікарні міській раді, погана якість місцевих доріг, зависокі комунальні тарифи, проблеми із зв’язком в селах…

Були й проблеми, які на контроль взяв народний депутат – як то відновлення групи водіїв і трактористів в Тростянецькій філії профтехцентру.  Предметно поговорив народний депутат про перспективи ремонту доріг національного значення. Цю тему перед Владиславом Бухарєвим порушив сільський голова Станової Ю.Дудник. Так, стан дороги з Тростянця в бік Лебедина через Станову дійсно просить ремонту. Але і сільський голова погодився з народним депутатом, що поки що важливішим для Тростянеччини буде сконцентруватися на ремонті траси Харків-Суми, а саме ділянки з Охтирки, через Тростянець на Суми – аби було зручно добиратися мешканцям цих районів у двох напрямках.

… Ось такими, насиченими важливими для людей темами, були наповнені зустрічі виборців з народним депутатом Владиславом Бухарєвим. Люди дякували парламентареві і справедливо нарікали на відсутності місцевих керівників. Хоча їхня відсутність – то теж показник – показник їхньої особистої байдужості до вирішення проблемних питань жителів своїх громад. І люди про це також говорили, справедливо припускаючи: а чи потрібні їм тоді такі керівники?

Джерело: http://ntgazeta.com.ua

 

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко: Потрібно змінити виборче законодавство та ключових посадовців, не чекаючи розпуску Ради

Юлія Тимошенко: Потрібно змінити виборче законодавство та ключових посадовців, не чекаючи розпуску Ради

Пам’ять про війну залишається з нами як високий зразок мужності, сили духу, – Олександр Лисенко

Пам’ять про війну залишається з нами як високий зразок мужності, сили духу, – Олександр Лисенко

Юлія Тимошенко:  8 і 9 травня – особливі для України дні…

Юлія Тимошенко: 8 і 9 травня – особливі для України дні…

Календар новин
Травень 2019
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
3
4
5
6
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
31